Temmuz 20, 2024

Spor Gazete

Türkiye ve Dünyada Spor Haberleri

Home » Fenerbahçe 4 Hazırlık Maçıyla Sezona Hazırlanacak

Fenerbahçe 4 Hazırlık Maçıyla Sezona Hazırlanacak

2 min read
Spread the love

2021-2022 sezonuna mutlak şampiyonluk parolası ile çıkacak olan Fenerbahçe yeni sezona Bolu’da yaptığı kampın ardından İstanbul’a dönerek devam etti. Burada iki hazırlık maçı yapan takım, sezon öncesinde dört tane daha hazırlık maçı yapacak ve sezon hazırlıklarını tamamlayacak.

Geçen yılın aksine transferde şu an için sessiz olan takım ilk kamp döneminin ardından göndereceği futbolcuları belirlemeye çalışıyor. Şu an için dahi çok geniş bir kadroya sahip olan takımda, yeni yabancı kuralına göre takımın dizayn edilmesi gerekiyor. Bunun için takımın yeni teknik direktörü Vitor Pereira’nın vereceği rapor bekleniyor.

Takıma bir forvet, bir stoper ve bek transfer yapılmasına kesin gözüyle bakılırken, ayrıca yeni bir sportif direktör içinde arayışlar olduğu konuşuluyor. Bunun için de Portekizli bir ismin gündem de olduğu biliniyor.

4 Adet Hazırlık Maçı

Sezon öncesinde hem Avrupa Ligi hem de Süper lig için mücadele edecek olan takımın dört adet hazırlık maçı yapacağı açıklandı. 26 Temmuz ile 4 Ağustos tarihleri arasında yapılacak olan hazırlık döneminde son hazırlık maçı yapılarak yeni sezon maçı beklenecek.

  • 26 Temmuz – Gençlerbirliği – Fenerbahçe
  • 28 Temmuz – Fenerbahçe – PEC Zwolle
  • 31 Temmuz – Fenerbahçe – Greuther Fürth
  • 4 Ağustos – Fenerbahçe – Dinamo Kiev

Bolu kampının ardından 22-30 Temmuz tarihleri arasında Slovenya kampına gideceği duyurulan takımın bundan vazgeçmesi ile hazırlıklarını İstanbul’da devam edeceği açıklandı. İlk kamp döneminden sonra 4 oyuncu teknik ekibin kararıyla kadro dışı bırakıldı. Mame Thiam, Sadık Çiftpınar, Kemal Ademi ve Oğuz Kağan Güçtekin kadro dışı bırakılan isimler oldu. 28 kişilik kadroyu netleştirmeye çalışan teknik edip, ayrıca yani yapılacak olan transferler içinde kadronun açılmasını sağlamayı amaçlıyor.

Ali Koç’un takımın bu sezon şampiyon olmaktan başka bir şansı olmadığını her seferinde dinlendiriyor. Kadrosunda özellikle orta saha, kaleci ve defans anlamında çok yetenekli ayaklara sahip olan takımın, direkt olarak gol atan bir forvet ihtiyacı bulunuyor. Geçtiğimiz yıl bunun acısını birçok maçta çok net bir şekilde çektikleri görülmüştü.