Haziran 23, 2024

Spor Gazete

Türkiye ve Dünyada Spor Haberleri

Home » Milli Takım Aday Kadrosu Açıklandı

Milli Takım Aday Kadrosu Açıklandı

2 min read
Spread the love

2022 Dünya Kupasına gitmeyi başaramayan milli takım oynayacağı hazırlık maçları için aday kadroyu açıkladı. Birçok yeni oyuncunun ilk defa milli takım çağırıldığı aday kadro dikkat çekti. Bu hafta sonu oynanacak olan lig maçlarının ardından lige 45 günlük bir ara verilecek. Bu ara öncesinde oynanacak milli maçlar bulunuyor.

A Milli Futbol Takımı 16 Kasım tarihinde İskoçya, 19 Kasım tarihinde Çekya ile karşı karşıya gelecek. Bunun ardından milli futbolcular araya gidecek. Tabi bunun ardından Dünya Kupası heyecanı başlayacak. 32 ülke milli takımının mücadele edeceği milli maçların öncesinde hazırlık niteliğinde oynanacak olan bu maçlar diğer takımların turnuvaya hazır hale gelmesi açısından önem taşıyor.

Fenerbahçe’den 6 İsim Milli Takıma Çağrıldı

Stefan Kuntz yönetiminde toplanacak olan milli takım aday kadrosu 10 Kasım tarihinde açıklandı. Birçok ismin geniş milli takım aday kadrosunda yer almasıysa dikkat çekti. Özellikle son dönemin en dikkat çekici ismi olan Arda Güler ile Torino’da forma şansı bulunan genç yıldız adayı Emirhan İlkkan’ın bu listede yer alması dikkat çekti.

Kaleci: Altay Bayındır, Doğan Alemdar, Uğurcan Çakır,

Defans: Onur Bulut, Zeki Çelik, Cenk Özkacar, Çağlar Söyüncü, Merih Demiral, Ozan Kabak, Samet Akaydın, Tayyip Sanuç, Eren Elmalı, Ferdi Kadıoğlu,

Orta Saha ve Forvet: Cengiz Ünder, Emre Mor, İrfan Can Kahveci, Arda Güler, Berkay Özcan, Emirhan İlkhan, Hakan Çalhanoğlu, İsmail Yüksek, Orkun Kökçü, Salih Özcan, Deniz Türüç, Doğukan Sinik, Kerem Aktüroğlu, Cenk Tosun, Enes Ünal ve Umut Bozok

Özellikle bu milli takım aday kadrosuna çağrılan dört isim ilk defa milli maça çıkma heyecanı yaşayabilir. Tayyip Talha Sanuç, Arda Güler, Emirhan İlkkan ve Samet Akaydın ilk defa milli maça çıkabilme potansiyeline sahip isimler olarak dikkat çekiyor.

A Milli takıma en fazla futbolcu gönderen takım olarak Fenerbahçe rakiplerinin bir adım önüne çıkıyor. İsmail Yüksek, İrfan Can Kahveci, Arda Güler, Altay Bayındır, Emre Mor ve Ferdi Kadıoğlu bu sezonun fırtına ekibi olarak dikkat çeken sarı lacivertli ekipte milli takıma yer alacak isimler olarak dikkat çekiyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir