beşiktaşfenerbahçegalatasaraytrabzonspor

Türk Telekom, Türkiye Özel Sportmenler Spor Federasyonu Ulusal Ekiplerinin sponsoru oldu

Türk Telekom, spora verdiği takviyesi sürdürerek; 81 vilayette, 15 farklı branşta, 730 spor kulübü ile down sendromlu, otizmli ve mental …

Türk Telekom, Türkiye Özel Sportmenler Spor Federasyonu Ulusal Ekiplerinin sponsoru oldu
14.05.2022 11:12
0
A+
A-

Türk Telekom, spora verdiği takviyesi sürdürerek; 81 vilayette, 15 farklı branşta, 730 spor kulübü ile down sendromlu, otizmli ve mental sporcuyu destekleyen Türkiye Özel Atletler Spor Federasyonu Ulusal Ekiplerinin sponsoru oldu.

Yapılan açıklamaya nazaran, Türkiye’deki tüm ulusal ve memleketler arası faaliyetleri belirleme, düzenleme ve denetleme yetkisine sahip olan TÖSSFED, özel sportmenlerin arşivini oluşturuyor ve bu atletlerin tanınırlığını artırmaya, toplumla entegre olmalarını sağlamaya ve memleketler arası tertiplerde Türkiye’yi en üst seviyede temsil etmelerine aracı oluyor. TÖSSFED’in bünyesindeki Para Atletizm Ulusal Grubu Ağustos 2021’de Esra Bayrak, Fatma Damla Altın ve Mihriban Korkmaz ile Tokyo Paralimpik Oyunlarına katılmış ve Esra Bayrak birinci sefer Paralimpik Oyunlar dördüncüsü olmuştu. Down Sendromlular Futsal Ulusal Grubu ise Ekim 2021’de İtalya’da tarihinde birinci sefer Avrupa Şampiyonu olmuş, Nisan 2022’de Peru’da yapılan Dünya Şampiyonası’nda ise bronz madalya alarak kıymetli bir muvaffakiyete imza atmış ve şampiyonada dünya üçüncüsü olmuştu.

Türk Telekom; ING Basketbol Üstün Ligi’nde Türk Telekom Basketbol Kadrosu ile gayret ederken, TV platformu Tivibu ile Erkekler ve Bayanlar Basketbol Muhteşem Ligi’ni yayınlıyor. Şirket ayrıyeten basketbol , eskrim, yüzme, atletizm, güreş, badminton üzere alanlarda 39 vilayette ve 33 branşta yaklaşık 6 bin atlete dayanaklarını sürdürüyor.

ETİKETLER: ,
Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.