beşiktaşfenerbahçegalatasaraytrabzonspor

Son dakika haberi! Beşiktaş’ta Valerien Ismael’in golcü kriteri belirli oldu

Beşiktaş Teknik Yöneticisi Valerien İsmail, siyah-beyazlı idareye, isim değil lakin aradığı forvetin özelliklerini anlattı. Yeni dönem için …

Son dakika haberi! Beşiktaş’ta Valerien Ismael’in golcü kriteri belirli oldu
14.05.2022 10:00
0
A+
A-

Beşiktaş Teknik Yöneticisi Valerien İsmail, siyah-beyazlı idareye, isim değil lakin aradığı forvetin özelliklerini anlattı.

Yeni dönem için transfer planlamasına şimdiden başlayan ve önceliğini santrfor ile stoper üzerine kuran Fransız teknik adamın, idarenin, uzun müddettir yaptığı transfer çalışmalarını bildiği ve listedeki isimlerin güzel futbolcular olduğunu lisana getirdiği vurgulandı. Ismael, öncelikle alınacak golcünün yalnızca gol atmak değil, pas verme özelliğinin de çok yeterli düzeyde olması gerektiğini idareye aktardı.

Golcü için kalıcı çözüm!

Siyah-beyazlı idarecilerle yaptığı görüşmelerde, bu dönemin özetinin, büsbütün kaçan gol fırsatları olduğunu söyleyen Fransız teknik adam, şöyle devam etti: “Pozisyon üretme konusunda kadronun hiçbir düşüncesi olmamış. Tek sorun, yeteri kadar atamamak. Bu nedenle yeni dönem için alınacak santrforlar, gol atmanın ötesinde, ileride duvar misyonu görebilecek, sırtı kaleye dönükken etrafına pas dağıtabilecek, her iki ayağıyla gol vuruşu yapan ve de tahminen de en kıymetlisi, hava toplarında âlâ bir isim olmalı.”

Bu nedenle listenin başına Sörloth’u alan Beşiktaş İdaresi, Norveçli golcü için çalışmalarına sürat verirken, santrfor transferinde süreksiz değil kalıcı tahliller sağlayacak siyaset izlemeye karar verdi.

Serdar talihini kendi yarattı

Kartal’ın yükselen bedeli Serdar Saatçı, talih bulduğu maçlardaki performansıyla Teknik Yönetici Valerien İsmael’in gözüne girmeyi başardı. Genç futbolcunun lig sonuna kadar daha fazla vazife yapacağı, Fransız teknik adamın da buna nazaran bir kıymetlendirme yapacağı öğrenildi. (Milliyet)

ETİKETLER: ,
Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.