beşiktaşfenerbahçegalatasaraytrabzonspor

Galatasaray’da Torrent’in tazminatı olay oldu!

Galatasaray ‘da Sivasspor yenilgisi sonrası Domenec Torrent ile yolların ayrılacağı tarafında birçok argüman var. Saha içi performansı ve …

Galatasaray’da Torrent’in tazminatı olay oldu!
07.05.2022 05:00
0
A+
A-

Galatasaray ‘da Sivasspor yenilgisi sonrası Domenec Torrent ile yolların ayrılacağı tarafında birçok argüman var. Saha içi performansı ve sonuçlarının yanı sıra İspanyol hocanın maçın akabinde, “Geldiğimizde kuĺüp boştu, tahliller yoktu, bilgisayarlarda program yoktu, 20 yıl öncesini unutun” üzere kelamları yöneticiler tarafından da güzel karşılanmadı.

Lider ve yöneticiler Torrent’in uzun müddet ardında durdu. Daha evvel pek çok defa olumsuz sonuçların akabinde ayrılık beklenirken o periyot idare yolları ayırmanın erken olacağını düşünüyordu lakin bu kez istişarelerde vaktin geldiği, Galatasaray topluluğunun Torrent’i sevemediği ve sevemeyeceği sonucu çıktı.

Torrent’ten Mancini duruşu bekleniyor

Lider Burak Elmas şimdi Domenec Torrent ile ayrılık masasına oturulmadı ancak çok yakında ikili ortasında bir görüşme yapılacak. Yöneticilerin söylediklerine nazaran Domenec Torrent’ten, sarı kırmızılı grupta 2013-14 döneminde vazife yapan İtalyan teknik yönetici Roberto Mancini’nin ayrılırken sergilediği duruş bekleniyor.

1,5 milyon Euroluk hak edişini bırakacak mı?

Mancini, Galatasaray’dan ayrılırken hak edişini kulüpte bırakmıştı. Sarı kırmızılı kulüple 1,5 yıllık kontrat imzalayan Torrent’in de gelecek dönemden 1.5 milyon Euro’luk hak edişi var. Torrent bir ayrılık durumunda bu parayı bırakmaya yanaşıp yanaşmayacağı merak konusu.

Torrent ile ayrılık seçim atağı mi?

30 Nisan’da yapılması planlanan seçimin mahkeminin önlem kararıyla iptal olmasıyla birlikte beraber Galatasaray topluluğunda komplo teorileri arttı. Burak Elmas idaresinin Torrent’le ayrılığı düşünmesinin akabinde yatan sebebin seçim için bir atılım olup olradığı sorusu soruluyor.

Bu argümana nazaran, Burak Elmas’ın da 11 Haziran’da seçime gireceği ve Torrent’i göndererek puan toplamaya çalışacağı istikametinde savlar var. Burak Elmas’ın seçim için bu türlü bir hazırlığı var mı iddia etmek güç lakin Torrent ile olasığı bir ayrılık halinde İspanyol çalıştırıcının alacaklarının ödenmesi yükünü Burak Elmas ve idaresinin üstlenmesi gerekli. (Ajansspor)

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.